Hřbitovní 33, 312 00 Plzeň

Sídlo společnosti

Ing. Jan Brichzin, vedoucí kamenolomu

+420 724 860 053
brichzin@plzenskazula.cz

6:00 - 14:30 hod.

Pondělí - pátek

Plzeňská žula a. s. je česká společnost zabývající se těžbou a zpracováním přírodního kamene. Je nástupnickou firmou DCK Holoubkov a pod tímto názvem je na trhu od r. 2010. Žulový lom akciové společnosti se nachází na okraji vesnice Nebilovský Borek a navazuje na staletou tradici žulových lomů v oblasti jižního Plzeňska. První historicky podložené zprávy o těžbě žuly v Nebílovském Borku pocházejí z poloviny 18. Století. Podle těchto zpráv počali zde poprvé těžit žulu majitelé šťáhlavského panství Černínové, jejichž rod byl stavebníkem řady světských staveb /zámků a paláců/ i staveb duchovních /kaplí a kostelů/ a to nejen na Plzeňsku, ale i v samé Praze. Tyto stavby jsou dnes vzácnými historickými památkami, což svědčí o vynikajících vlastnostech a vzhledu zde těžené žuly.

Do nabízeného sortimentu patří zejména dlažební kostky, kamenné krajníky, haklíky a lomový kámen regulační, záhozový. Součástí nabídky jsou také atypické výrobky jako různé zahradní květináče, podstavce atd. Žulu z Nebílovského Borku lze samozřejmě použít pro obklady vnějších stěn budov, podlah,schodišť i parapetů.

drticka-a-tridicka-web-nahledNevhodný materiál pro výše uvedený sortiment je rozdrcen a vytříděn /na jednotlivé frakce/ na mobilní drtící a třídící lince a prodává se pod názvem: lomový kámen drcený-tříděný. Dalším žulovým produktem moderní recyklační linky je zásypový materiál do stavebních výkopů.

V akciové spol. Plzeňská žula pracuje cca 25 zaměstnanců, kteří rozumí své práci a o své zkušenosti a znalosti se dovedou rozdělit se zákazníky . Osobní přístup k zákazníkům je naší prioritou.

Subjektem mimosoudního řešení sporů je Česká obchodní inspekce.

Výrobky ze žuly z Nebílovského Borku se úspěšně prodávají nejenom na českém trhu, ale našli si své odběratele i v zemích Evropské unie. Nejpočetnější klientelu tvoří zákazníci z Německa.

Hledáte spolehlivého a stabilního partnera?

Hledáme zaměstance

Přijmeme k okamžitému nástupu dělníky na výrobu žulových plátků...

Více informací ZDE

Staňme se obchodním partnerem

Za obchodní spolupáci budeme velmi vděčni. Nsšim účelem je, abychom dosáhli účelu diverzifikace a rozšíření působnosti naší společnosti.

Kontaktujte nás